Proč studovat u nás?

Nabízíme Ti individuální a profesionální přístup v Tvé cestě za vzděláním, a to nejen v letectví. Chceš být součástí velké letecké rodiny? Vědět, jak fungují letadla? Umět tyto stroje opravovat? Nebo se stát správcem sítě třeba i v nějaké letecké firmě. Tak pojď k nám! Podívej se na video, prozkoumej naše obory, anebo si projdi naše dílny virtuálně.

Otevíráme nebe

Letecký mechanik

Jsme škola založená na tradici ve výuce oborů z oblasti letectví a vyučujeme dle mezinárodních leteckých předpisů. Staneš se odborníkem pro technické odbavení, údržbu a opravu letecké techniky v civilní či vojenské letecké dopravě podle mezinárodních předpisů. Se vzděláním od nás se tak neztratíš po celé Evropě! Nabízíme jak čtyřleté maturitní obory, tak tříleté učební obory.

Záběr na tři studenty v dílně

Pracuj u špiček v leteckém průmyslu

Naši absolventi pracují na středně technických pozicích v civilní nebo vojenské letecké dopravě, ale i různých strojírenských podniků. Mají také možnost získat průkaz Technika údržby letadel anebo se stanou odborníky na různé typy letadel dle mezinárodních předpisů. A pokud toužíš po vysokoškolském titulu, můžeš pokračovat ve studiu na vysoké škole. Třeba na ČVUT. 

Obor nejen pro kluky!

A nemysli si, že leteckých mechanikem můžou být  jen kluci. Naše studium je i pro holky!

Vyzkoušej si práci na plně funkčním letadle

A co je na naší škole to nejzajímavější? Středisko odborného výcviku a praxe. Najdeš zde jedinečné panely, na kterých jsou detailně znázorněny palivové, hydraulické a startovací systémy letadel. Máme i různé typy leteckých motorů, a dokonce dvě celá funkční letadla. Jedním z nich je Aero L-39 Albatros. Vojenský, cvičný a lehký bojový letoun. Naše druhé letadlo je Aero Ae 270 Ibis.
Jednomotorový dopravní letoun, který je jedním z pouhých čtyř exemplářů na světě.

Letoun Aero L-39 Albatros vyfocené zepředu

Na dosah skutečnosti

Můžeš se zapojit do mnoha zájmových kroužků, a také si vyzkoušet, jaké to je létat s opravdovým letadlem. Letecký simulátor postavili naši studenti před několika lety jako součást maturitní práce. Využívá originální trup z letounu L-39 Albatros a můžeš na něm lítat nejen ve stíhačkách, ale také v dopravních letadlech a vrtulnících.

Záběr na vnitřek leteckého simulátoru

Projdi si naši školu virtuálně!

Podívej se na video

Máš zájem u nás studovat?

Nenašel(la) jsi odpověď na svoji otázku? Zanech nám kontakt, zapiš svůj dotaz a my se ti ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.
×