Maturitní obor

Informační technologie - správce operačních systémů

Obor je zaměřen na znalost, správu a konfiguraci lokálních počítačových sítí. Dále pak na znalost a používání současné výpočetní techniky, ať už k tvorbě webových prezentací, či grafické tvorbě.

Kód oboru
18 – 20 – M/01
Dosažený stupeň vzdělání
Střední vzdělání s maturitní zkouškou
Délka a forma studia
4 roky, denní studium
Způsob ukončení a certifikace
Maturitní zkouška, vysvědčení o maturitní zkoušce

Proč si zvolit tento obor?

Možnost získání stipendia

Skvělé uplatnění na trhu práce

Zajímavé možnosti celoživotního vzdělávání

Co dále potřebuješ vědět?

Jaké bude mé pracovní uplatnění?

Jaké bude mé pracovní uplatnění?

Absolvent oboru Informační technologie se zaměřením Správce operačních systémů pro malé a střední organizace na základě analýzy a potřeb uživatelů instaluje a zajišťuje správu operačních systémů a softwarových aplikací. Zvládá analýzu a návrh infrastruktury počítačové sítě a výběr hardware pro použití v malé a střední organizaci. Je schopen konfigurace síťových připojení včetně periferií a jejich instalace. Má dostatečné znalosti pro výběr a nastavení cloudového řešení a dalších prostředků pro zabezpečení dat a jejich ochranu před zneužitím a zničením. Je též schopen naprogramovat skripty a dávky pro instalaci klientského software a správu OS. Orientuje se též ve využití metod virtualizace.
Absolventi získají odpovídající odbornou znalost a profesní odbornost středně náročných technických profesí. V praxi mohou vykonávat následující příklady pracovních pozic: technik IT, pracovník uživatelské podpory, správce operačních systémů, správce malých sítí, obchodník s prostředky IT aj.

Mohu pokračovat na vysokou školu?

Mohu pokračovat na vysokou školu?

Absolvent bude vzdělán tak, aby získal ideální připravenost k vyššímu odbornému studiu a ke studiu ve vysokoškolském bakalářském nebo magisterském studiu technického směru v oboru informačních technologií.

Jaké budu mít předměty?

Jaké budu mít předměty?

Profilující předměty
např. Informatika, Hardware, Operační systémy, Aplikační software, Multimédiální technika, 3D technologie, Programování, Mechatronika, Technická administrativa aj.
Všeobecně vzdělávací a přírodovědné předměty
např. Český jazyk a literatura, Základy společenských věd, Matematika, Fyzika, Anglický jazyk, Odborná angličtina a konverzace atd.

Podrobnější informace naleznete zde v dokumentu ŠVP

Jak to u nás vypadá?

Máš zájem u nás studovat?

Nenašel(la) jsi odpověď na svoji otázku? Zanech nám kontakt, zapiš svůj dotaz a my se ti ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.
×